سناریوی رویداد

در عصر شتاب کنونی، تغییرات محصولات، تکنولوژی ها و راهکارها به سرعت کند می شوند. بنابراین برای کسب مزیت رقابتی پایدار باید دایماً در حال نوآوری بوده تا بتوان بقای سازمان را تضمین کرد.

نوآوری سبب برتری رقابتی، کاهش هزینه ها ، افزایش فروش و استفاده از فرصت ها می شود. در حال حاضر دوره نوآوری کوتاهتر شده و نیاز شتابدهی در سازمان بیش از پیش احساس می شود.

همچنین نوآوری بسته جای خود را به نوآوری باز داده است.

در نوآوری باز جریان دانش از داخل و بیرون سازمان نشات می گیرد و شرکت ها را به سمتی می برد که در کسب و کار خوداز ایده ها و فناوری های بیرونی بهره بیشتری برده و از ایده های بلا استفاده دیگر شرکت ها بهره مند گردد.

به همین منظور دبیرخانه رویداد شتابدهی به شبکه سازی صنایع دستی و سوغات با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام به برگزاری رویداد ملی به جهت شکل دهی به شبکه های کسب و کار در حوزه صنایع دستی و سوغات کرده تا با استفاده از آخرین تکنولوژی ها و دستاوردهای حوزه علوم انسانی در این حوزه و با هدف بهره برداری از فرصت بی نظیر بازار گردشگری خرید در مشهد، شبکه های مرتبط با سوغات را شکل دهد.

در این رویداد افراد شرکت کننده با توجه به زمینه کاری خود دسته بندی شده و در کنار افرادی که توانایی استفاده از پتانسیل و ظرفیت آنها برای شکل دهی به شبکه های همکاری بین سازمانی را دارند در یک میز قرار می گیرند.

با توجه به آموزش های ابتدایی که در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد، افراد با مفاهیم اولیه شبکه سازی، انواع شبکه ها و مزایا و معایب شبکه ها استانداردها و پروتکل های آن آشنا می شوند. سپس بر اساس سناریویی که از قبل مشخص شده است، گفتگوی خود را با افراد ذینفع در شبکه های مورد نظر خود انجام می دهند.

در طی رویداد ۳ یا ۴ کارگاه نیز پیش بینی شده است که افراد با حضور در این کارگاه ها با آخرین متدهای روز در حوزه های کاری مرتبط با فعالیت خود آشنا می شوند.

در تمام این مراحل ۸ الی ۱۰ منتور در که در زمینه های گوناگونی متخصص هستند در کنار افراد شرکت کننده هستند تا فرایند ها و گفتگو ها را در بستر رویداد تسهیل نمایند.

این رویداد گام صفر شکل دهی شبکه های همکاری بین سازمانی است که بر اساس فرآیندها و تکنولوژی های حوزه علوم انسانی برگزار می گردد و سعی دارد شبکه ها را نه به روش های سنتی که بر اساس فرآیندهای علمی شکل دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

back to top